• Pranešimas spaudai

Tarptautinis džiazo kolektyvas „Luis Sanchez Trio“ pristato savo muzikos spalvų paletę

Atnaujinta: 2020 m. lapkričio 26 d.

Tarptautinis ir veržlus muzikinis projektas „Luis Sanchez Trio“ pristato savo singlą „Bright Blue“ iš 2021 pavasarį pasirodančio EP. „Luis Sanchez Trio“ – projektas, susiformavęs Bostone, Berklio muzikos koledže. Tai trijų bendraminčių Luis Sanchez Guerra (Ispanija), Kai Gibson (JAV) ir Tuomas J. Räsänen (Lietuva) kolektyvas, kuris gyvuoja jau trejus metus. Savo pirmąjį singlą „Somewhere in Between“ grupė pristatė 2019 m. sausį. Šis kūrinys tapo komandos atspirties tašku kūryboje.

Singlas „Bright Blue“ – tai spalva, o muzikantų kuriamos improvizacijos – lyg teptukas. „Bright Blue“ pasakoja apie jaunatvišką meilę, kupiną žaismingumo, kuri kviečia klausytoją pasinerti į jo svajones ar prisiminimus. „Mūsų kuriama muzika yra atvira ir nuoširdi, nes Luis (kompozitorius, fortepijonas) ir Kai (kontrabosas) man yra kaip broliai, bendražygiai. Tarp mūsų esantis artumas ir pasitikėjimas atsispindi ir kūryboje. Šie bruožai yra mūsų muzikinės kalbos pagrindas“, – mintimis dalijasi grupės būgnininkas Tuomas J. Räsänen. Luis Sanchez Guerra įkvėpimo semiasi iš savo aplinkos, Kanarų salų gamtos: „Man muzika ir kūryba yra natūralus procesas. Aš gyvenu saloje, kuri – lyg rojus žemėje, todėl galima įsivaizduoti, kad įkvėpimas yra visur aplink. Rašau muziką tik tada, kai pajaučiu tikrumą, tuomet natos atsiranda lape natūraliai. Mūsų grupė be Kai ir Tuomo pridedamų spalvų prarastų esminį elementą – muzikinį dialogą“, – kalba kompozitorius Luis Sanchez Guerra.

Po ilgų mokslo dienų muzikantai susirenka su tikslu improvizuoti ir ieškoti kažko, ko grupė negali apibūdinti žodžiais. Nesibaigiantis kūrybinis procesas – lyg variklis, kuris skatina norą kurti kiekvieną kartą vis iš naujo. Grupei didžiausią džiaugsmą muzikoje suteikia buvimas čia ir dabar, kuris atveria duris į improvizacinį džiazo pasaulį. Trio kūrybinis procesas tampa organiškas, kai muzika užvaldo pasąmonę ir į paviršių iškyla išgrynintos spalvos.

Paskutinių metų Berklio koledžo studentų planuose – tolesnis muzikavimas kartu. Pabaigus studijas grupė planuoja tarptautinį turą, kuriame žiūrovai galės išgirsti jų originalias kompozicijas. Luis Sanchez Trio svarsto, jog ateityje būtų nuostabu bendradarbiauti su įvairiais džiazo pasaulio atlikėjais. Grupės nariai tikisi, kad kitais metais pavyks apsilankyti ir Lietuvoje.


Komentarų: 0