• Rūta Šetikaitė

Remio Rančio naujas albumas „Pavėjui“ – nuo šiaurietiško džiazo iki pietietiškos kumbijos

Vienas ryškiausių šalies džiazo muzikantų, multiinstrumentininkas Remis Rančys pristato naująjį savo albumą „Pavėjui“ ir kviečia klausytojus leistis į užburiančią kelionę apskriejant pasaulio žemėlapį, panyrant į skirtingus muzikos stilius, išgirstant unikaliausių instrumentų skambesį bei prakalbinant seniausius prisiminimus.

Skaitmeniniu formatu išleistas albumas „Pavėjui“, regis, ima klausytoją už rankos ir veda per visą margą džiazo sceną: čia girdime šiaurietišką džiazo skambesį, ir dainuojamosios poezijos natas, ir šėlsmingą kumbiją, ir malonų regio svaigulį. Tačiau muzikos lankstumas – tik viena iš minčių, apjungianti naująjį R. Rančio įrašą. Anot multiinstrumentininko, „Pavėjui“ gimė iš vidinio pasaulio kelionių, nupučiant dulkes nuo prisiminimų, potyrių ir emocijų. „Kūriniai, kuriuos įrašėme, yra tarsi trumpi filmai, pasakojantys apie gyvenimo vingius ir tekantį laiką. Tikiuosi, klausytojas šioje muzikoje išgirs natas apie laikinumą, gamtos grožį, ramybę, pasaulio margumą bei platumas“, – apie naująjį albumą pasakoja jo autorius.


„Pavėjui“ – antrasis autorinis R. Rančio albumas. Didžiąją muzikinio laiko dalį praleisdamas kartu su charizmatiškąja svingo grupe „The Schwings Band“, muzikantas vis dėlto rado laiko ir savo asmeniniam kūrybiniam keliui praplėsti. Albume publikai pristatoma 11 autorinių R. Rančio kompozicijų, kurias klausytojai anksčiau galėjo viena ausimi nugirsti koncertų metu, tačiau į unikalų įrašą jos sugulė pirmą kartą.

Muzikantas albumą įrašyti nusprendė savo gimtajame mieste, Šiaulių dramos teatre. „Albumo įrašymas truko dvi dienas: išsijuosę darbavomės nuo ryto iki vakaro, kol kartu su nuostabiais kolegomis muzikantais ir partneriais, filmavusiais įrašų sesijas – kūrybos studija „Wide Wings“ – pasiekėme tikslą. Be to, džiazo mylėtojai bus nudžiuginti ir atskirtų albumo dainų videoįrašais, kurių pirmasis pasirodys jau vasario mėnesį“, – kalba R. Rančys. „Žmonės, prisidėję prie šio albumo gimimo, įnešė savitos magijos į kiekvienos kompozicijos skambesį. Esu laimingas, kad „Pavėjui“ dienos šviesą išvydo būtent šių talentingų muzikos kūrėjų – Richardo Banio, Eglės Sirvydytės, Pauliaus Adomėno, Gedimino Stankevičiaus ir Vadimo Stankevičiaus – dėka. Būsiu atviras: su šia komanda mums reikėjo aptarti vien tik technines detales. Visa kita jie sukūrė patys, net maloniai praplėsdami muzikinę albumo viziją“, – džiaugiasi albumo lyderis.


Remis Rančys – vienas ryškiausių Lietuvos džiazo kūrėjų, kompozitorius, aranžuotojas, meistriškai valdantis saksofonus, klavišinius ir fleitą. Muzikantas atstovauja tradicinį džiazą, tačiau jo kūryboje ryškūs world bei įvairių šalių etninės muzikos motyvai. R. Rančys studijavo Vilniaus konservatorijoje, Danijos Den Rytmiske aukštojoje mokykloje, Amsterdamo konservatorijoje. Savo aktyvios muzikinės veiklos sąrašą menininkas nuolat pildo naujais koncertų punktais, suburtais ansambliais, albumų įrašinėjimu ir leidyba, edukacine veikla.


„Pavėjui“ Bandcamp platformoje prieinamas jau šiandien, o Spotify platformoje atsiras vasario 15 d. Pirmąjį įrašų sesijos video žiūrovai išvys jau vasario 1 d.


Albume skambantys kūriniai: „Pavėjui“, „Būriuotojai“, „Sunshine“, „Shcumbia“, „Kacew“, „Žalia“, „Tyliau – garsiau“, „Midi“, „Vasara“, „Lygumai“, „Iš aukštai“.


Albumo įrašyme dalyvavo:

Remis Rančys (sopranis saksofonas, melodika, vokalas, gitara, altinė fleita)

Richardas Banys (pianinas, kalimba)

Eglė Sirvydytė (vokalas)

Paulius Adomėnas (bosinė gitara, vokalas)

Gediminas Stankevičius (būgnai, perkusija)

Vadim Stankevičius (gitara, gitalelė)

Garso inžinieriai – Artūras Bieliauskas ir Paulius Trijonis.

Albumo viršelio autorius – Remis Rančys.

Albumo įrašus dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Komentarų: 0

Naujausi įrašai

Rodyti viską