• Pranešimas spaudai

Muzikos kritikų liaupsių susilaukusi atlikėja Marija Clara pristato savo debiutinį EP

Pristačiusi savo debiutinį EP „Deep Dive“ bei naujausią Kalėdinį singlą „Silent Night“, Buenos Airėse šiuo metu gyvenanti lietuvių neo-soul atlikėja, džiazo virtuozo Petro Vyšniausko dukra Marija Clara atsidūrė „Billboard Argentina“, „La Nacion“ bei kitų Argentinos žiniasklaidos grandų dėmesio centre.

Ezequiel Monjo nuotrauka

Ką bendro turi Lietuva, Jungtinė Karalystė bei Argentina? Pasiklausę Marijos Claros muzikos, galbūt sulauksime atsakymo. Dainininkė ir dainų autorė, ką tik išleidusi debiutinį EP „Deep Dive“, gimė ir augo Lietuvoje, daugelį metų gyveno Jungtinėje Karalystėje ir pernai persikėlė gyventi į Buenos Aires.


Vos į atsikrausčius į Argentiną, Mariją pasitiko staigmena – pirmasis koncertas, įvykęs prieš karantiną, buvo išparduotas per akimirką. Nors lietuviška kilmė neabejotinai intriguoja vietinę auditoriją, atlikėjos vardas dabar dažniau girdimas dėl kitos priežasties – dėl Marijos aksominio balso, jos kerinčio šarmo scenoje bei kuriamos muzikos, kurioje susipina džiazo, soulo ir r’n’b žanrų atspalviai.

Atlikėjos kūrybinė gelmė yra, be abejo, susijusi su jos gyvenimo patirtimi. Marija studijavo Leedso konservatorijoje, kurioje jaunajai atlikėjai specialybę dėstė žymus muzikos prodiuseris Domas Morley, laimėjęs „Grammy“ apdovanojimą už darbą Amy Winehouse albume „Back to Black“. Marijos meniniai interesai apima ne tik muziką – ji taip pat studijavo anglų literatūrą prestižiniame St Andrews universitete (Škotija).

Su debiutiniu EP „Deep Dive“ Marija Clara iškyla naujosios neo-soul atlikėjų kartos gretose. EP kūriniai atskleidžia švelnias, užburiančias atlikėjos balso spalvas, o Marijos atlikimas bei muzikalumas liudija apie Vyšniauskų šeimos muzikinius genus.

Lapkričio 20-tąją Marija pristatė dar vieną naujieną – kalėdinį singlą „Silent Night“, įrašytą net trimis kalbomis – anglų, ispanų bei lietuvių.


Nenuostabu, kad Marijos Claros muzika jau atkreipė kritikų dėmesį skirtinguose Europos ir Lotynų Amerikos kampeliuose. Daugelį metų užsienyje gyvenusi Marija šiandien yra dar neatrasta Lietuvos muzikos industrijoje. Kviečiame atrasti jos muziką ir susipažinti su atlikėja, kuri, sekdama savo tėčio pėdomis, garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje.

Komentarų: 0