• Rūta Šetikaitė

Kalėdinių dovanų gidas: džiazo įrašai

Negailestingai visą pasaulį užliejusi koronaviruso pandemija ypač skaudžiai smogė kultūros ir meno sektoriui. Valstybės ir mecenatų parama išgelbėjo daug paskutinę viltį praradusių kūrėjų, tačiau daugelis menininkų (ypač smulkiųjų privačių verslų atstovų) šiemet priversti susiveržti diržus. Bet Kalėdos – stebuklų metas. O jei šiemet savo artimiesiems dovanotume ne ketaus keptuvę, patalynės komplektą ar naują lūpdažį, o... meno kūrinį? Ir nebūtinai tai turi būti milžiniškas paveikslas ar pusantro metro dydžio skulptūra. Menas – tai ir autoriniai plakatai, rankų darbo juvelyrika, lietuvių išleistos vinilo plokštelės ar knygos.


Džiazo klubas pateikiame jums išskirtinių dovanų idėjų sąrašą – galbūt rasite tai, kas nuoširdžiai nudžiugins jūsų artimuosius?


Kalėdinių dovanų gidas: džiazo įrašai


Tradicijų, svingo ir Kalėdų mylėtojams

Ieškote Kalėdų dvasios? Šį darbą už jus atliks svingo karalienės „The Ditties“ ir jų vinilo plokštelė „Christmas Swing“. Informacija čia.


Bigbendų mėgėjams

Mėgstate platų skambesį ir galybę instrumentų? Rekomendacija: naujausias charizmatiškojo kolektyvo „Reinless“ CD albumas „434“. Informacija čia.


Folkloro fanams

Lietuvių liaudies muziką ir džiazą meistriškai apjungė Girmantės Vaitkutės ir Andrejaus Polevikovo trio CD albumas „Upės“. Informacija čia.


Tiems, kas klauso „Empti“

Esate „Empti“ gerbėjai, o gal tokius pažįstate? Tuomet rekomenduojame Giedrės Kilčiauskienės projekto „Jazz Miniatures“ CD albumą „VII“! Informacija čia.

Manto Gudzinavičiaus nuotrauka

Cortazaro skaitytojams ir plačiai žvelgiantiems į džiazą

Mistiškosios grupės „In albedo“, apimančios džiazą, triphopą, regį ir psichodelinę muziką, vinilo plokštelė „Melquíades“. Informacija čia.


Mėgstantiems aštriau

Aštresnio skambesio mėgėjams neabejotinai patiks dviejų ryškių Lietuvos džiazo asmenybių – pianisto Dmitrijaus Golovanovo ir saksofonininko Jano Maksimovičiaus – albumas „Beyond“, išleistas vinilo plokštelės formatu. Informacija čia.


Pasiilgusiems grožio, tvarkos ir harmonijos džiazo

O gal vis dėlto prie širdies arčiau klasikinio džiazo skambesys? Jaunosios fortepijono žvaigždės Domo Žeromsko CD ir LP albumas „Infinite Itinerant“ – būtinas jūsų kalėdinių dovanų sąraše. Informacija čia.


Klasikinės muzikos gerbėjams, norintiems susipažinti su džiazu

Petro Geniušo vardas siejamas su meistrišku klasikos atlikimu. Liudo Mockūno – su nutrūktgalviška improvizacija. Šių muzikantų tandemas sujungė klasiką ir džiazą. „Vers la Flamme“ albumas kviečia į muziką pažvelgti plačiau. Informacija čia.


Norintiems daugiau romantikos

Jausmingas, šiltas ir nepaprastai gražaus skambesio Giedriaus Nako albumas „No Fear, Full Of Love“, išleistas vinilo plokštelės formatu. Informacija čia.