• Rūta Šetikaitė

Jaunas džiazas: Quark Effect

Atnaujinta: 2020 m. lapkričio 26 d.

Rubrikos Jaunas džiazas eteryje jungtinė Lietuvos ir Airijos grupė Quark Effect, tyrinėjanti mokslo ir džiazo ryšį.

Grupėje groja Kornelijus Pukinskis (saksofonas), Dominykas Snarskis (būgnai) ir Ronan Whittern (elektronika).

Šiuo metu Škotijoje kurianti grupė susibūrė muzikinių eksperimentų dėka: prieš keletą metų Kornelijus, Dominykas ir Ronan susitiko džiazo ansamblyje Saunter with Pyromans, kuriame grojo net 10 muzikantų. Ansamblis ieškojo naujų garsų, bandė netradicines instrumentų sudėtis. Ronan, puikiai išmanydamas šiuolaikinę muziką ir analoginę elektroniką, dar ir padiriguodavo ansambliui. Lietuviai iškart suprato, kad jo požiūris į kūrybą jiems labai artimas, o ir suburti dešimtį žmonių į repeticijas ilgainiui tapo sudėtinga. Taigi Kornelijus, Dominykas ir Ronan ėmė kurti trise ir tęsė elektronikos integravimą į kuriamą muziką. „Galvojome, kaip sudominti save pačius, groti taip, kaip dar nesame groję, atsiriboti nuo muzikinių žanrų, pasakoja Kornelijus.

Visi trys grupės nariai kuria muziką lygiavertiškai, kiekvienas įneša į muziką savo požiūrį ir patirtis. Didžiausias įkvėpimo šaltinis jiems visas pasaulis, visa tai, kas juos supa: sutikti žmonės, mokslas, daiktai. Muzikantai daug eksperimentuoja ir ieško sąsajų tarp mokslo ir muzikos, todėl ir kompozicijos skamba skirtingai. Tai grupei leidžia pasiekti didesnį klausytojų ratą, Quark Effect siekia sudominti ne tik nišinės muzikos gerbėjus ar muzikos profesionalus. Planuose albumas iš molekulių sonifikacijos (mokslinių duomenų pavertimo į girdimus dažnius), bendradarbiavimas su mokslininkais, kitų sričių atstovais, muzikos, kaip žmones jungiančios formos, tyrinėjimai.


Džiugi žinia: debiutinis Quark Effect albumas jau įrašytas, anot muzikantų, liko tik keli štrichai, ir jau po mėnesio jis bus prieinamas internetinėse platformose, o kitąmet planuojamas antrasis albumas, tik šįkart jau ir fiziniu pavidalu.


Naujausi įrašai

Rodyti viską