• Gražina Montvidaitė

Jaunas džiazas. „Nėris Jazz Sextet“

Šiemet džiazo padangėje sužibo įdomus kolektyvas „Nėris Jazz Sextet“, nuskynęs laurus festivalio „Kaunas Jazz“ organizuojamame konkurse „Džiazo scena“. Po šio laimėjimo grupei atsivėrė galimybės koncertuoti svarbiausiuose Kauno ir Klaipėdos džiazo festivaliuose ir atskriejo kvietimai iš užsienio džiazo festivalių organizatorių, bet metai buvo banguoti visiems, tad kol kas lieka tik laukti, ką laikas atneš. O tuo tarpu kviečiame susipažinti su kolektyvo nariais ir jų grojama muzika. „Nėris Jazz Sextet“ sudaro grupės lyderis, gitaristas Federico Leder, sopraniniu saksofonu grojanti Paulina Bakšaitė, altiniu saksofonu grojantis Adomas Bitinas, klavišininkas Andrius Savčenko, būgnais festivaliuose grojo ir į klausimus atsakinėjo Tuomas J. Räsänen, trumpam pakeitęs Dovydą Šulskį, o su bosine gitara vietoje Evaldo Vaitkaus pasirodė Arman Isojan.

Viačeslavo Bazyko nuotrauka

Po jaunųjų džiazo atlikėjų konkurso sudalyvavote „Kaunas Jazz 2020“ festivalyje. Kokią patirtį įgavote grodami tokio masto renginyje?


Adomas Bitinas: Visada smagu pagroti ten, kur tavęs klausysis. Šį kartą patys visai kitaip išgirdome savo programą. Smagi patirtis.

Ar po „Kaunas Jazz 2020“ sulaukėte kvietimų dalyvauti tarptautiniuose projektuose ar festivaliuose? Gal ši patirtis atvėrė naujų kelių jūsų kolektyvui?


Andrius Savčenko: Jei atmintis manęs neapgauna, po konkurso buvome pakviesti į vieną iš užsienio tarptautinių džiazo festivalių, tačiau dėl mums visiems žinomų aplinkybių išvyka buvo atšaukta. Tačiau rudens pradžioje turėjome puikią galimybę sudalyvauti jubiliejiniame „Kaunas Jazz“ ir 26-ajame Klaipėdos pilies džiazo festivalyje, kuriuose gavome nemažai sceninės patirties, užmezgėme naujus ryšius bei patyrėme daug gerų emocijų.


Kaip pastariaisiais mėnesiais pavyko koncertuoti? Kaip minėjo Andrius, rugsėjo mėnesį dar grojote festivaliuose, o ar pavyksta rasti būdų, kaip koncertuoti dabar, ar tiesiog koncertai nebeplanuojami?


Paulina Bakšaitė: Paskutinį kartą mūsų koncertas įvyko „Kaunas Jazz“ festivalio scenoje. Buvo minčių nesustoti, bet dėl epidemiologinės situacijos, deja, kol kas tolimesni koncertai nebeplanuojami.

Viačeslavo Bazyko nuotrauka

Grodami gerai jaučiate vienas kitą. Kaip dažnai susiburiate repetuoti, o galbūt susitinkate ir tiesiog kaip draugai?


Tuomas J. Räsänen: Jaučiamės gerai, nes muzikoje yra išlavintas instinktas. Instinktai yra labai svarbūs, ypač improvizacinėje muzikoje, kalbant apie jautimąsi gerai grupėje ir ant scenos. Grojame kartu ir su kitais kolektyvais, kiekvienas iš mūsų savo gyvenimą siejame su muzika. Susitinkame ir atsipalaiduoti, vis dėlto ryšys, sukurtas grupėje, tarsi savaime atsispindi kasdieniame gyvenime.


Kokie tolimesni jūsų kaip grupės planai?


Paulina Bakšaitė: Šiuo metu net ne visi grupės nariai gyvena Lietuvoje, todėl planuoti kažką konkretaus sudėtinga. Kuomet keliauti vėl bus paprasčiau, norėtume projektą atgaivinti.

Naujausi įrašai

Rodyti viską