• Rūta Šetikaitė

Jaunas džiazas: Milda Deltuvaitė

Atnaujinta: 2020 m. lapkričio 26 d.

Rubrikoje Jaunas džiazas - vokalistė, pianistė Milda Deltuvaitė, klasikinę muziką iškeitusi į džiazą, mokslų ragavusi Olandijoje ir svajojanti savo kūryba perteikti pačius šilčiausius jausmus.

Milda savo muzikinį kelią pradėjo mokydamasi Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje, kur aštuonerius metus sėmėsi klasikinio fortepijono ir dirigavimo žinių. Atlikėja atvira: mokslai patiko, bet jautėsi pernelyg įrėminta klasikinės muzikos taisyklėse. Būtent iš noro maištauti ir atsirado džiazas. Tuomet Milda pakeitė mokyklą bei muzikos stilių: perstojo į Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją ir ėmė mokytis džiazo. Vėliau, po daugybės įdėtų pastangų, atlikėja atvėrė Prins Claus konservatorijos Olandijoje duris, ten mokėsi kaip džiazo pianistė, po metų įstojo į antrą specialybę vokalą. „Šiomis dienomis labai daug eksperimentuoju su muzika, dainuoju, ieškau savo tikrojo stiliaus maišydama džiazo žinias su elektronika ir puoselėju savo naują hobį įrašinėti muziką, pasakoja Milda.

Paklausta, kas padarė jai didžiausią įtaką, herojė nesudvejoja: jos pirmasis džiazo fortepijono mokytojas Andrejus Polevikovas. „Jis skatino ir išmokė, kokios muzikos verta klausytis ir iš ko mokytis ir semtis idėjų, sako Milda. Taip pat į ją suformavusių asmenybių sąrašą ji įtraukia savo mokytojus, pas kuriuos studijavo paskutiniuosius dvejus metus: tai pianistai Jasper Soffers ir Mike del Ferro. Anot atlikėjos, Prins Claus konservatorija jai suteikė galimybę susitikti su ypatingais dėstytojais iš Niujorko, kurie ją labai įkvėpė ir davė daug idėjų bei patarimų.

Anot pašnekovės, kuriama muzika ji nori pertekti savo išgyvenimus, laimę, nerimą, džiaugsmą. Gal dėl to ir kūryba skiriama visiems: tiems, kam patinka ir glosto širdį.


Komentarų: 0

Naujausi įrašai

Rodyti viską