• Rūta Šetikaitė

Jaunas džiazas: KZK ON TV

Atnaujinta: 2020 m. lapkričio 26 d.

Klausantis jų, atrodo, kad girdime ilgametę patirtį scenoje turinčius skandinaviškus džiazo vilkus. O čia rubrikos Jaunas džiazas šios dienos herojai KZK ON TV!

KZK ON TV tai Nikita Kiriuchin (tenorinis saksofonas), Artiom Zalizko (altinis saksofonas), Tuomas Räsänen (būgnai), Vainius Indriūnas (bosinė gitara) ir Kazimieras Krulikovskis (klavišiniai), grojantys tiek aranžuotus džiazo standartus, tiek originalias šiuolaikines kompozicjas.


Grupė susibūrė ne taip jau ir seniai 2019 metų pradžioje. Kazimieras, Nikita ir Artiom jau kurį laiką grojo kartu, vėliau prie jų prisijungė ritmo grupė Tuomas ir Vainius. KZK ON TV pirmą kartą turėjo pasirodyti Paviljone, kai Nikita gavo pasiūlymą ten vieną vakarą pagroti su grupe. Gal ir absurdiška, bet koncertas vis dėlto tąsyk neįvyko, tačiau tai buvo žingsnis į tvirtos grupės susiformavimą: vaikinai repetavo toliau, aktyviai ieškojo, kur groti ir ilgainiui pradėjo koncertinę veiklą. „Be to, mes visi esame draugai ir gerai sutariame, todėl takoskyros nuo profesinio ir socialinio gyvenimo nejaučiame, prideda grupės nariai.

Kaip grojant penkiese pavyksta sutarti dėl kūrybos? Grupės nariai tikina, kad visi prie jos prisideda tolygiai ir sprendimai priimami demokratiškai, o kritika išklausoma kantriai. Anot jų, reikia stumti ego į šalį, nes juk svarbiausia tai, kad muzika skambėtų gerai. O įkvėpimas ateina iš visko, kas yra nuo post-bop eros iki fusion ir dabartinio moderno, net hip hop ir populiariosios muzikos. Todėl daugiausia KZK ON TV stengiasi groti originalias kompozicijas, aranžuoti kūrinius. „Įdomu lipdyti kažką naujo, kad muzika įgautų formą, kad neatsibostų daug kartų groti standartai, sako vaikinai.

Kada grupės gerbėjai išvys jų pirmąjį albumą? Anot muzikantų, durys atidarytos, galimybių irgi yra, kol kas tai tik laiko klausimas, nes iki pilno albumo dar trūksta šiek tiek originalių kompozicijų.


Naujausi įrašai

Rodyti viską