• Rūta Šetikaitė

Jaunas džiazas: JUZT

Atnaujinta: 2020 m. lapkričio 26 d.

Šiandien rubrikoje Jaunas džiazas svečiuojasi grupė JUZT, žongliruojanti džiazo ir elektronikos skambesiais. Sintezatoriumi grojantis Nikita Kiriuchinas, klavišiniais Kazimieras Krulikovskis, būgnais Tuomas Räsänen ir bosu Vainius Indriūnas susibūrė į jazztronicos kvartetą, įrodantį, kad džiazas gali skambėti ypač šiuolaikiškai.

JUZT gimė visai neseniai 2019 m. ir, galima sakyti, labai netikėtai: likus vos porai dienų iki kasmetinio klubo „Tamsta Club organizuojamo grupių konkurso „Garažas, būsimi grupės JUZT nariai Kazimieras Krulikovskis ir Nikita Kiriuchinas susitiko parepetuoti ir išbandyti jėgas bei idėjas. Įkvėpti minties, kad jų muzika turi ryškaus potencialo, bet dar neįvilkta į tinkamą formą, pasikvietė kolegą būgnininką Tuomą Räsänen prisijungti ir kartu vystyti tolesnį skambesį. Galiausiai, likus vos kelioms valandoms iki paraiškos konkursui pridavimo, muzikantai įrašė kelis kūrinius ir išsiuntė komisijos įvertinimui. Netrukus grupę pakvietė sudalyvauti konkurso pusfinalyje, į kurį jie pakvietė prisijungti ir kitą gerą draugą - Vainių Indriūną. Taip JUZT pateko į konkurso finalą. „Labai nudžiugome, kad mūsų kūrybą žmonės vertina pozityviai, todėl tęsėme savo darbą ir sudalyvavome dar kitame konkurse „Novus”, kuriame pranokome savo lūkesčius ir pelnėme pirmąją vietą!, pasakoja grupės nariai.

Grupės JUZT muzikantai gali pasigirti ypač universaliu požiūriu į muziką: gali groti tiek ramų klasikinį džiazą, tiek aštresnę elektronika papildytą muziką. Paklausus, ar lengva „persijungti iš vienos krypties į kitą, grupės nariai atsako: „Jei tik yra noro muzikuoti, galima viską suderinti. Kadangi klausome įvairios muzikos ir grojame skirtingai, atėję iš įvairių muzikinių fonų, persiorientuoti ir maišyti stilius tapo tiesiog mūsų įpročiu.


JUZT savo muziką apibūdina kaip pramoginę, pagal kurią galima šokti, bet tuo pačiu ir įvairialypę: joje rasime ritminių, harmoninių, tembrinių ir kompozicinių niuansų, kurie padaro kūrybą įdomią ne tik įprastam klausytojui, bet ir sudėtingesnės muzikos gerbėjui. „Atstovaujame jazztronica žanrui, tad mūsų žinutė tokia: džiazas nebūtinai akustinis sąstatas ir standartai, o elektronika nebūtinai techno ar house muzika. Abu žanrai papildo vienas kitą, o mes juos deriname ir ieškome skambesio, atspindinčio laiką, kuriame gyvename, sako muzikantai.

Džiugi žinia: JUZT gegužės 1 d. išleido savo debiutinį to paties pavadinimo albumą. „Labai džiaugiamės, kad gavome tokią retą galimybę įrašyti savo kūrybą profesionalioje aplinkoje. Labai ačiū muzikos inkubatoriui NOVUS, Loftui ir visiems prisidėjusiems prie proceso. Tai mūsų pirmas šuolis į platų industrijos vandenyną ir, nors yra niuansų, kuriuos norėtųsi padaryti geriau, džiaugiamės, kad mūsų kūrybą klauso ir apie ją kalba, nes visada bus kur tobulėti, teigia JUZT.


Naujausi įrašai

Rodyti viską