• Rūta Šetikaitė

Jaunas džiazas: Jaunimo džiazo orkestras

Atnaujinta: 2020 m. lapkričio 26 d.

Festivalio „Vilnius Jazz“ organizuojamo konkurso „Vilnius Jazz Young Power“ komisijos narius ir žiūrovus maloniai nustebino žaismingas, kūrybiškas ir analogų neturintis projektas – Jaunimo džiazo orkestras. Jaunieji džiazo talentai iš net aštuonių skirtingų Lietuvos miestų susibūrė parodyti naują muzikos jėgą ir skambesį.

Jaunimo džiazo orkestras juosia bemaž visą Lietuvą skersai ir išilgai! Papasakokite, kaip susibūrėte ir kokius miestus atstovaujate.


Esame iš įvairių Lietuvos kampelių. Pagrindą sudaro „Jazz Academy“ ir Klaipėdos džiazo orkestro menininkai. Orkestre groja muzikantai iš Skuodo, Vilkaviškio, Kauno, Sedos, Telšių, Šilutės, Kėdainių bei Klaipėdos. Mus subūrė du puikūs muzikantai, „Jazz Academy“ įkūrėjęs Arnas Mikalkėnas bei Klaipėdos džiazo orkestro vadovas Kęstutis Sova.


Kaip vyksta jūsų repeticijos, jei esate iš skirtingų miestų?

Repeticijos vyksta Kaune ir Klaipėdoje, nes dauguma orkestrantų mokosi šiuose didžiuosiuose miestuose. Nors atstumas tarp jų nėra mažas, tas važinėjimas didina motyvaciją, o ir pačios kelionės tik dar labiau sustiprina ryšį ne tik su muzika, bet ir su pačiais kolegomis – draugais.


Kokią pagrindinę mintį norite perduoti savo kūriniais?

Kadangi esame jaunimo orkestras, kūriniais stengiamės perduoti savo jaunatviškumą, temperamentą, spontaniškumą bei trykštančią energiją. Žinoma, norisi parodyti, kad ir jaunimas gali gerai groti. Mums labai svarbu išlaikyti savąjį identitetą, puoselėti kūrybiškumą ir saviraišką per improvizacijos meną.

Kaip manote, kuo jūsų muzika išskirtinė dabartiniame Lietuvos kontekste?


Šiuo metu Lietuvoje yra labai daug elektroninės, sintetinės muzikos. Mes išliekame labiau naturalūs, analogiški. Išlaikome tradicinį, akustinį garsą, kas, manau, išskiria orkestrą iš mus supančios kultūrinės aplinkos.


Gal susimąstėte, kas yra jūsų tikslinė auditorija?

Didžiąją dalį mus klausančios auditorijos sudaro eksperimentuojantis jaunimas.


Kokią džiazo pasaulio asmenybę norėtumėte pasikviesti pietų ir kodėl?


Mielai susitiktume su laisvojo džiazo pradininku Ornette Coleman. Būtų labai įdomu išgirsti jo nuomonę apie dabartinį laisvajį džiazą bei jo užimamą padėtį visuomenėje.


Komentarų: 0

Naujausi įrašai

Rodyti viską